بلاگ

بهینه سازی مصرف در یخچال های فروشگاهی فریجیدا

بهینه سازی مصرف در فریجیدا

اگر می خواهیم در دنیای پر رقابت امروزی، رونق اقتصادی، اجتماعی و زندگی بهتری داشته باشیم، لازم است به اهمیت و و لزوم افزایش بهره وری و بهینه سازی مصرف بصورت جدی بپردازیم.

در زمینه تجهیزات برودتی، سوپرمارکت ها و فروشگاه های موادغذایی هر ساله حجم زیادی انرژی الکتریکی مصرف می کنندو این مراکز در سال بخش قابل توجهی از انرژی تولید شده در هر کشوری را به خود اختصاص می دهند. همچنین یخچال ها در سوپرمارکت ها حدود 70 درصد از مجموع برق مصرفی این فروشگاه ها را مصرف می کنند. در نتیجه هر نوع فناوری برای کاهش میزان مصرف و افزایش بهره وری انرژی در این دستگاه ها می تواند در نهایت بسیار سودمند باشد.

در جهت کاهش هزینه های جاری فروشگاه که منجر به سود بیشتر می شود یکی از راهها خرید و استفاده از یخچال های فروشگاهی و فریزر فروشگاهی با مصرف انرژی مناسب و کارا است و در صورت استفاده از یخچال های قدیمی که انرژی زیادی مصرف می کنند مطمئنا با افزایش سرسام آور مصرف انرژی و هزینه های آن مواجه خواهیم شد که علاوه بر کاهش سود منجر به ضربه به محیط زیست و منابع کشور نیز می شود.

از اینرو استفاده از یخچال های فروشگاهی مدرن که از فناوری های روز دنیا بهره مند هستند می تواند گام موثری در جهت بهینه سازی مصرف و افزایش بهره وری باشد. سیستم مدیریت مصرف انرژی در این محصولات علاوه بر کاهش هزینه های انرژی فروشگاهی می تواند منجر به افزایش راندمان و بازدهی محصول شود. استفاده از درب های عایق، پرده شب برای محصولات درب دار، سیستم تهویه هوا و موتورهای کم مصرف در این محصولات تأثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان محصول دارد.

برند فريجيدا با رعايت اصول زير در توليد محصولات خود اعم از انواع يخچال، فريزر و كاندنسينگ يونيت ها موفق به افزايش راندمان محصول و در نتيجه بهينه سازي مصرف انرژي شده است.

اقداماتي نظير:

١. انتخاب كمپرسورهاي سه فاز با مصرف انرژي كمتر، طول عمر بيشتر و در عين حال هزينه راه اندازي كمتر

٢. استفاده از كمپرسورهاي اسكرال ZB نوع كوپلند كه در مقايسه با محصولات مشابه داراي

بازدهي بالاتر و عملكرد كم صداتر هستند

٣. انتخاب كمپرسورهايي با قابليت استفاده در كلاس هاي آب و هوايي مختلف

٤.استفاده از لامپ هاي LED كم مصرف در داخل كابين محصولات به منظور كاهش مصرف برق

٥. استفاده از سنسورهاي هوشمند به منظور محافظت از بخش هاي توليد برودت

٦.به حداقل رساندن تبادل دمايي محصولات به وسيله عايق هاي با ضخامت استاندارد و شيشه هاي دو و سه جداره

٧.استفاده از ورق هاي ضد زنگ در ساخت كابين و در نتيجه افزايش طول عمر بدنه محصول

بخشي از اقدامات صورت گرفته در جهت افزايش بهره وري و بهينه سازي مصرف انرژي در محصولات فريجيدا بوده است.

توجه به اصول افزایش بهره وری در گام اول می تواند منجر به افزایش هزینه ها شود اما بعد از مدت کوتاهی قطعا منجر به مدیریت مصرف و افزایش راندمان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *