بلاگ

مزایای یخچال های پرده هوا

یخچال پرده هوا فریجیدا

با افزایش استقبال از فروشگاه های زنجیره ای و فرمت هایپر مارکت و سوپرمارکت در میان مردم، طیف تجهیزات فروشگاهی و خرده فروشی بسیار متنوع شده است. تا قبل از پیدایش فرمت های هایپر و سوپرمارکت و در فروشگاه های سنتی خواروبار فروشی، تحویل کالا عموما بر عهده فروشنده بوده و دسترسی مشتری به کالاها محدود بود. این مسأله به ویژه برای کالاهای فسادپذیر که داخل یخچال نگهداری می شوند بیشتر عمومیت دارد.

با گذشت زمان یخچال های بزرگ ویزه فروشگاه طراحی و به بازار عرضه شد که امکان مشاهده محصولات داخل آن از طریق درب های شیشه ای فراهم شده بود. اما وجود درب در این محصولات باعث می شد که مشتریان برای برداشتن هر کالا نیاز به باز کردن درب یخچال داشته باشند و این امر باعث هدر رفتن انرژی یخچال می شد. همچنین باز و بسته کردن درب یخچال نیز باعث می گشت که مشتریان زمان کمتری برای انتخاب داشته باشند.

با ورود یخچال های بدون درب به تجهیزات فروشگاهی بخش عمده ای از این موانع برطرف گردید. با استفاده از این تجهیزات مشتریان به راحتی قادرند به کالای مورد نظر بدون نیاز به باز و بسته کردن درب دسترسی داشته باشند و به همین دلیل زمان بیشتری برای انتخاب کالا در اختیار خواهند داشت. از سوی دیگر چیدمان کالا داخل یخچال توسط فروشگاه داران نیز به دلیل نبود درب تسهیل شده است.

طراحی یخچال های بدون درب به گونه‌ای است که لایه‌‌ای از هوا را بواسطه‌ی منافذ زیر طبقات در مقابل فضای بیرونی ایجاد کرده و دمای محفظه یخچال پس از گذشت کمتر از 1 دقیقه به میزان استاندارد رسیده و از مواد خوراکی درون خود به خوبی محافظت می‌کند.

یخچال های پرده هوا به دلیل اینکه عموما بصورت متوالی و چند کابین کنار هم استفاده می شوند، از موتورمرکزی برای ایجاد برودت در این یخچال ها استفاده می شود. با اینحال یخچال های موتورسرخود یا پلاگین پرده هوا نیز به بازار عرضه شده است.

برند فریجیدا با دارا بودن یخچال پرده هوا در هر دو مدل موتور مرکزی و موتور سرخود طیف کاملی از تجهیزات برودتی ویژه انواع فروشگاه را طراحی و تولید نموده است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *