بلاگ

معرفی انواع یخچال های فروشگاهی

انواع یخچال فروشگاهی فریجیدا

با توجه به روند رو به رشد راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای و احداث هایپرمارکت ها، چیدمان محصولات در راستای مشتری مداری در کانون توجه سرمایه گذاران در بخش عرضه صنایع غذایی قرار گرفته است .

شرکت های طراحی و ساخت فروشگاه ها بدنبال کسب دانش روز چیدمان محصولات در جهت تسهیل خرید به صورت مداوم پیگیر عرضه رقابتی تجهیزات فروشگاهی منطبق نیاز به روز رسانی فروشگاه ها هستند . دراین زمینه جایگاه عرضه محصولات سرد از جمله لبنیات و فراورده های گوشتی به واسطه توجه خریداران جایگاه ویژه ای در طراحی فروشگاه دارد .

یخچال های فروشگاهی که به یخچال های صنعتی یا تجاری نیز معروفند، از جمله وسایلی هستند که حتی برای راه‌اندازی یک فروشگاه کوچک نیز به آن نیاز است. در واقع کاربرد این یخچال ها در هر فروشگاه و مغازه‌ای که با مواد خوراکی سروکار دارد، غیر قابل چشم‌پوشی است.

با توجه به تنوع در فروشگاه های خواروبار فروشی از نظر ابعاد و طیف کالایی قابل عرضه، نوع و مدل تجهیزات به کار رفته در آنها نیز متفاوت است.

در خصوص تجهیزات برودتی فروشگاهی در یک دسته بندی کلی می توان انواع یخچال و فریزر فروشگاهی را در دو دسته کلی ریموت(موتورمرکزی) و پلاگین(موتورسرخود) تقسیم نمود. یخچال های ریموت به آن گروه از یخچال های تجاری اطلاق می شود که موتور محصول جدای از آن بوده و معمولا چندین کابین یخچال توسط یک مجموعه موتور تغذیه می شوند. به منظور ایجاد برودت در این یخچال ها از دستگاهی به نام کاندنسینگ یونیت استفاده می شود که در اینجا  می توانید درباره آنها بخوانید.

از سوی دیگر در یخچال های پلاگین یا موتورسرخود، همچنانکه از نام آن برمی آید موتور محصول داخل آن تعبیه شده است.

هر دوگروه این محصولات بصورت درب دار یا بدون درب در بازار تجهیزات فروشگاهی و همچنین محصولات فریجیدا موجود است. با توجه به افزایش اقبال عمومی به خریدهای سلف سرویس و خرید از سوپرمارکت های بزرگ، یخچال های بدون درب یا پرده هوا نیز بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است. در این یخچال ها با استفاده از مکانیزم پرده هوا دسترسی مشتری به محصولات به راحتی امکان پذیر است. از سوی دیگر با توجه به حذف درب در این محصولات، استفاده از سیستم مدیریت مصرف انرژی به منظور استفاده بهینه از انرژی الزامی است.

همچنین با توجه به نوع کالای مورد نظر برای چیدمان در یخچال، انواع مختلفی برای آن طراحی و تولید شده است. به عنوان مثال انواع یخچال های خوابیده که برای چیدمان بستنی که مورد علاقه و توجه کودکان است طراحی شده اند.

همچنین برخی یخچال های کانتری و خوابیده که علاوه بر چیدمان و دسترسی بهینه کالا، ظاهر زیبایی برای فروشگاه نیز به همراه دارند.

در یک دسته بندی کلی یخچال های فروشگاهی را در گروه های زیر می توان جای داد:

  • یخچال ایستاده
  • یخچال خوابیده
  • یخچال کانتری
  • یخچال جزیره
  • یخچال ترکیبی

برند فریجیدا انواع یخچال های ایستاده را در دو مدل با و بدون درب تولیده و به بازار عرضه نموده است. برای مشاهده این محصولات می توانید اینجا کلیک کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *